CIEKAWE MIEJSCA

 

„PRZESZŁOŚĆ ZACHOWANA W PAMIĘCI STAJE SIĘ CZĘŚCIĄ TERAŹNIEJSZOŚCI „

 

 

 

 

 

 

Będzie to strona najbardziej rozbudowana, poświęcona moim wypadom z aparatem fotograficznym. Przebytych setki kilometrów: pieszo, rowerem i samochodem. Będą to zdjęcia pokazujące najbliższą okolicę Sierzchów, jej ciekawe opisy. Będą tysiące zdjęć drewnianych, starych kościołów. Będą zdjęcia przyrody i okolicznych zabytków. A także ciekawe miejsca, kapliczki i cmentarze.

 

Do opisania niektórych kapliczek i krzyży z terenu Gminy Czerniewice wykorzystałem opisy z książki „Pomniki kultury sakralnej w Gminie Czerniewice” wydanej przez Urząd Gminy w Czerniewicach opracowaną przez Dominika Kępę ze Strzemeszna.

 

Do opisania niektórych kapliczek i krzyży z terenu Gminy Opoczno wykorzystałem opisy z książki „Małe formy sakralne Kapliczki, Figury i Krzyże Gminy Opoczno” wydanej przez Bielowickie Stowarzyszenie Twórców Ludowych i Przyjaciół Kultury Ludowej.

 

Do opisania kościołów Diecezji Łowickiej użyłem opisów ze strony internetowej tejże Diecezji, które opracował: ks. kan. dr Paweł Staniszewski.

 

 

Zdjęcie zrobione 2011-04-21 Sanogoszcz. Zdzisław Socha na wycieczce rowerowej, droga i las za Sanogoszczą w stronę Świnic.

Zdjęcie zrobione 2011-04-21 Sanogoszcz. Zdzisław Socha na wycieczce rowerowej, droga i las za Sanogoszczą w stronę Świnic.

MUZEALNE ZBIORY
LUDOWE
NAGRANIA
STARE
ZDJĘCIA
CIEKAWE MIEJSCA
W OKOLICY
MUZEUM