WYDARZENIA

„PRZESZŁOŚĆ ZACHOWANA W PAMIĘCI STAJE SIĘ CZĘŚCIĄ TERAŹNIEJSZOŚCI „

 

 

To będzie strona mówiąca o tym co się działo w „Sochowej Zagrodzie” od początku jej powstania przez poszczególne lata. Będą to: wydarzenia, imprezy, ciekawostki, goście, otoczenie a także ciekawe wydarzenia w innych miejscowościach w których uczestniczył Gospodarz „Sochowej Zagrody”. Będzie dużo zdjęć oraz filmików z nagrań muzykantów ludowych.

 

 

 

TUTAJ ZOSTANĄ ZAMIESZCZONE FILMIKI ZROBIONE PRZEZ GOŚCI „SOCHOWEJ ZAGRODY”.

 

Nagranie zrobione przez Stefana Żuchowskiego z Warszawy.

Spacer po prywatnej galerii-muzeum gdzie Zdzisław Socha zgromadził tysiące eksponatów etnograficznych zebranych w okolicach wsi Sierzchowy w regionie rawsko-mazowieckim. Nagranie zrobione w trakcie potańcówki z kapelą Bobrowskie Chłopaki. 6 lipca 2016. Grają Jan Kępa-skrzypce, Kazimierz Wieteska – akordeon, Czesław Szymczak- baraban.

Nagranie zrobione przez Stefana Żuchowskiego z Warszawy.

Jedna z wielu pograjek i potańcówek organizowana przez Zdzisława Sochę w Sochowej Zagrodzie, która jest jego prywatnym muzeum wsi rawsko-opoczyńskiej. Grają: Jan Kępa – skrzypce, Władysław Chaber – akordeon Weltmeister, Tadeusz Chaber – baraban wszyscy z Bobrowca oraz Kazimierz Wieteska – akordeon Hohner z Parolic.

Nagranie zrobione przez Stefana Żuchowskiego z Warszawy.

Mazurek z okolic Rzeczycy. Gra Kapela Bobrowskie Chłopaki w składzie: Jan Kępa – skrzypce, Tadeusz Chaber – baraban obaj z Bobrowca oraz Kazimierz Wieteska – akordeon Hohner  z Parolic. Potańcówka w Sochowej Zagrodzie Sierzchowy koło Rawy Mazowieckiej. 06 08 2016. Jedna z wielu pograjek i potańcówek organizowana przez Zdzisława Sochę w Sochowej Zagrodzie, która jest jego prywatnym muzeum wsi rawsko-opoczyńskiej.

Nagranie zrobione 09.09.2017r. przez Zwykli Ludzie z Warszawy.

Wspólne granie podsumowujące warsztaty z rzeczyckim skrzypkiem Janem Kępą i basistą Franciszkiem Miniakiem w ramach wydarzenia Rawskie Granie, organizowanego przez Sochową Zagrodę, grupę miłośników muzyki tradycyjnej Nowawiejska i Joannę Strelnik.

Nagranie zrobione 09.09.2017r. przez Zwykli Ludzie z Warszawy.

Kapela Józefa Kowalczyka na potańcówce w ramach wydarzenia Rawskie Granie, organizowanego przez Sochową Zagrodę, grupę miłośników muzyki tradycyjnej Nowawiejska i Joannę Strelnik. Skrzypce – Jan Kępa, akordeon – Józef Kowalczyk, baraban – Zofia Bator, śpiew – Joanna Strelnik.

 

 

MUZEALNE ZBIORY
LUDOWE
NAGRANIA
STARE
ZDJĘCIA
CIEKAWE MIEJSCA
W OKOLICY
WYPRZEDAŻ
KOLEKCJONERSKA